Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 marzec 2015 14:11

Rekreacja: Trasa rowerowa - jedyna taka !

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

greenvelo logo.jpg

Będą nowe trasy rowerowe w naszym regionie !

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich miłośników dwóch kółek ! To pierwsza taka trasa w Polsce !

W naszym województwie ruszyły prace nad ścieżkami rowerowymi, które są efektem wieloletnich zapewnień i planów decydentów wojewódzkich i lokalnych.

Jest to efekt realizacji projektu budowy ścieżek rowerowych przez 5 wschodnich województw naszego kraju. W naszym województwie, trasa zaczynać będzie się w miejscowości Bolcie, graniczącej z województwem warmińsko-mazurskim, a kończyć w Niemirowie, w gminie Mielnik.

W naszym powiecie, zostaje jeszcze do wykonania niewielki brakujący odcinek, łączący drogę leśną z istniejąca już ścieżką rowerową.

W województwie podlaskim trasa ma liczyć ponad 500 km, a jej koszt to ok. 50 mln. zł., zaś cała trasa w 5 wschodnich województwach (szlak od Kielc do Elbląga) to już długość ok. 2.000 km, a przejechanie jej, według specjalistów, może zająć od 3 do 4 tygodni.

W ramach projektu powstanie m.in. 220 Miejsc Obsługi Rowerzysty (MOR), średnio co 5-10 km, z parkingiem dla rowerów, co 15-30 km MOR z toaletami, gastronomią i sklepikami, co 50 km MOR z obiektami noclegowymi, schroniskiem, pensjonatem czy kwaterami, hostelami i hotalami, a nie rzadziej niż 150 km MOR w miejscu węzłów, aby rowerzysta mógł zmienić środki transportu.

Dobre informacje to też te, że wszystkie prace mają zakończyć się do października tego roku, a dla nas ważne jest, że plac budowy w naszym oraz siemiatyckim powiecie został już przejęty przez wykonawcę, konsorcjum firm Hybudrog z Warszawy i Constructiones Perez Jimenez z Hiszpanii.

Już niebawem, bo w kwietniu, ma ruszyć kampania promująca te trasy rowerowe, a całą trasę można zobaczyć na stronie www.greenvelo.pl.

 greenvelo

green kladka

green most

green pomnik

Materiały i zdjęcia udostępnione z banku zdjęć Green Velo.

Czytany 1376 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2015 18:54
Super User

Najnowsze od Super User

Zaloguj się, by skomentować