UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

 1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem …………………….… lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
czwartek, 10 marzec 2016 22:26

Hajnówka: Dni otwarte szkół - "Technikum"

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

aARS 8122

10 marca 2016 roku Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce zorganizaował Dzień Otwarty Szkoły.

Szkołę odwiedziły tłumy gimnazjalistów, których powitała dyrektor ZSZ - pani Eugenia Karwowska. Goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, dowiedzieli się, że w przyszłym roku szkolnym w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce będzie można rozpocząć naukę w:

 • technikum budownictwa

 • technikum ekonomicznym

 • technikum informatycznym

 • technikum logistycznym (klasa mundurowa)

 • technikum mechanicznym

 • technikum technologii drewna

 • technikum żywienia i usług gastronomicznych

 • zasadniczej szkole zawodowej

Gimnazjaliści dowiedzieli się również, że w trakcie nauki w technikum uczniowie zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, natomiast ukoronowaniem cyklu kształcenia jest egzamin maturalny. Nasza szkoła umożliwia młodzieży doskonalenie swoich umiejętności wtrakcie praktyk zawodowych odbywanych w nowoczesnych, prężnych firmach i podczas zagranicznych staży.

Zalety kontynuowania nauki w Zespole Szkół Zawodowych podkreślali nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również przedstawiciele pracodawców, z którymi współpracuje nasza placówka. Jednym znajwiększych pracodawców w regionie jest Pronar - firma zajmująca się głównie produkcją maszyn i urządzeń dla rolnictwa. W nowoczesnych zakładach Pronaru uczniowie technikum mechanicznego odbywają praktyki zawodowe, zaś absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych są chętnie zatrudniani przez tę firmę. O tym, że po skończeniu ZSZ można podjąć stabilną pracę, zarówno w kraju, jak i za granicą, przekonywała gimnazjalistów przedstawicielka przedsiębiorstwa budowlanego Budimex Danwood S.A. Uczniowie technikum budownictwa mogą również liczyć na stypendia fundowane przez firmę. Pomoc stypendialną dla uczniów technikum technologii drewna deklarowała przedstawicielka Fabryki Mebli Forte S.A. Firmie, z którą ZSZ nawiązał niedawno współpracę, zależy na powołaniu klasy o tym profilu, dlatego pierwszoklasiści wybierający ten kierunek kształcenia otrzymają bezpłatne podręczniki. Uczniowie będą odbywali też praktyki w zakładach Forte, a w przyszłości, po skończeniu szkoły, znajdą w nich zatrudnienie. Tym, którzy zechcą kontynuować naukę, firma obiecuje dofinansowanie studiów zaocznych. Wszyscy przedstawiciele pracodawców podkreślali, że we współczesnym świecie liczy się nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne, które można nabyć w trakcie nauki w ZSZ i podczas praktyk odbywanych w nowoczesnych zakładach pracy.

Uczniowie ostatnich klas gimnazjum poznali również ofertę zasadniczej szkoły zawodowej, która kształci cukierników, kucharzy, piekarzy, sprzedawców, stolarzy, mechaników pojazdów samochodowych, monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Następnie gimnazjaliści obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły występy taneczne uczniów technikum budownictwa i pokaz mody, w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych kierunków kształcenia. Ogromny aplauz publiczności wywołały pokazy eleganckich ekonomistów iinformatyków, dziarskich drzewiarzy oraz umundurowanych logistyków. Uczniowie z „żywieniówki” i „mechaniaka” zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w skeczu parodiującym szkolną rzeczywistość. Nasi goście przekonali się, że w ZSZ można nie tylko pogłębiać kompetencje zawodowe, ale też rozwijać swoje rozliczne talenty, np. aktorskie. Żywiołowy, swobodny charakter przygotowanego przez uczniów przedstawienia pozwolił przekonać się, jaka atmosfera panuje w naszej szkole.

Na zakończenie wizyty w ZSZ wszyscy chętni obejrzeli szkołę, sale lekcyjne i warsztaty, w których odbywają się zajęcia praktyczne.

Mamy nadzieję, że wielu dzisiejszych gimnazjalistów we wrześniu rozpocznie naukę w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce.

 materiał ze strony internetowej Szkoły : http://www.zszhajnowka.republika.pl/rok_szkolny_1516/48.dzien-otwarty-szkoly.htm

aARS 8147

Czytany 1340 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 marzec 2016 20:00
Zaloguj się, by skomentować

 Copryright Torfowe Pola Sp. z o.o. / Wszystkie prawa zastrzeżone / Regulamin - Polityka prywatności Korzystania z serwisu oznacza akceptację Regulaminu