UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
  2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
  3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
  4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

  1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
  2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

  1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
  2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
  3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
  4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem …………………….… lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
środa, 02 marzec 2016 13:28

Quercus 2016 - Nagroda Burmistrza Miasta Hajnówka

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Quercus 2016

W Hajnowskim Domu Kultury, 29 stycznia 2016 roku odbyła się 2. Gala prestiżowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka QUERCUS 2016, dla wyjątkowych, zasłużonych osób, związanych z miastem Hajnówka.

 

Quercus to po prostu dąb, a statuetka jest autorstwa Jarosława Perszko "Statuetka Quercusa przedstawia figurę łączącą w jedną sylwetkę dwa pierwiastki natury: człowieka oraz drzewo. Rzeźba zaprojektowana przez artystę hajnowskiego pochodzenia, Jarosława Perszko, w symboliczny sposób odwołuje się do naturalnej otuliny miasta Puszczy Białowieskiej, która wraz z kulturą nie tylko współtworzy hajnowską tożsamość, lecz przed wszystkim historycznie dała początek narodzinom Hajnówki u progów rozwijającej się tu cywilizacji".

Dorota Perszko: "Zbudować pomnik trwalszy niż ze spiżu".

 

Statuetka Quercusa jest takim rodzajem lauru, który wieńczy istotny epizod działalności ludzkiej, lecz tym samym otwiera kolejny, równie istotny jak cyklicznie odradzający się rytm natury.

 

Burmistrz Jerzy Sirak: 2 lata temu zrodziła się inicjatywa w naszym mieście aby pamiętać i uhonorować te osoby, które w sposób szczególny angażują się w realizację ważnych dla rozwoju naszego miasta zadań. Osobiście jestem zaszczycony że mogę firmować tę szczególną nagrodę. Dziękuję Państwu za przyjęcie zaproszenia na tę dzisiejszą uroczystość, abyśmy wspólnie mogli podziękować wyróżnionym w tym roku laureatom Quercusa Hajnówka 2016. Serdecznie witam przedstawicieli duchowieństwa katolickiego, prawosławnego i Kościoła Chrześcijan Baptystów, naszych hajnowskich przedsiębiorców oraz spoza Hajnówki, a także koleżanki i kolegów samorządowców szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz przedstawicieli kierowników zakładów miejskich.

 

Odczytany został także list od Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz od Posła Jarosława Zielińskiego.

 

Laureatem Quercusa Hajnówka 2016 w kategorii przedsiębiorczość, została Pani Wiera Pawluczuk, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce:

"Chcę szczególnie podziękować za nagrodę Panu Burmistrzowi oraz wszystkim którzy przyczynili się że to właśnie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce, tak ważne wyróżnienie otrzymuje. Jest to nagroda dla wszystkich dostawców, którzy ciężko pracują produkując mleko dla naszej spółdzielni, których mamy 900., więc jest to ich nagroda i w ich imieniu dziękuję, jak również w imieniu 200-osobowej załogi, która również przyczynia się do tego że dobre mleko wyprodukowane przez naszych dostawców, jest przetwarzane na wysokiej jakości wyroby, które są znane i w kraju i zagranicą".

 

Laureatem Quercusa Hajnówka 2016 w kategorii nauka, został Rektor Politechniki Białostockiej Pan Profesor Lech Dzienis:

"Przede wszystkim jestem zaszczycony że otrzymuję tą nagrodę, ale ten zaszczyt należy się nie tylko mnie, ale również instytucji która teraz kieruję i ludziom, którzy w tej instytucji pracują. Mówię oczywiście o Politechnice Białostockiej, jej pracownikach i studentach. Kilka lat temu w Hajnówce powstał zamiejscowy wydział Politechniki Białostockiej, ale przez wiele lat jego losy były różne. Ale od kiedy powstał tu kierunek leśny i ten nowy budynek, mogę Państwu przyrzec że Hajnówki już Politechnika Białostocka nigdy nie opuści, jesteśmy stałym elementem tego miasta. Jeszcze raz bardzo dziękuję, jest to dla mnie jeden z najlepszych momentów w moim życiu".

 

Laureatem Quercusa Hajnówka 2016 w kategorii aktywność społeczna, została Pani Mira Pawłowska, Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Hajnówce:

"Jestem bardzo wzruszona. Jest to dla nas, bo jest to nagroda dla Uniwersytetu, bardzo wielki zaszczyt i wyróżnienie. I tę honorową nagrodę przyjmuję z pokorą. Bardzo serdecznie dziękuję Panie Burmistrzu, że nasza praca chyba właśnie została doceniona, że w jakiś sposób próbujemy zorganizować te osoby starsze z naszego Miasta i Powiatu. W imieniu wszystkich naszych słuchaczy i Zarządu z całego serca dziękujemy za to wyróżnienie, ale pewnie nie byłaby to tak widoczna i zauważalna praca, gdyby nie ludzie o ogromnym sercu, którzy z nami na co dzień współpracują, którzy z wielką życzliwością, wielkim zaangażowaniem pomagają prowadzić nam ten Uniwersytet, tę edukację, dlatego że gościmy na naszych wykładach i wykładowców Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu w Białymstoku, naszych lekarzy, naszych znanych ludzi, którzy mogą do nas przyjść i bezinteresownie podzielić się swą wiedzą. Na tę honorową nagrodę zasłużyliśmy więc chyba wszyscy, wszyscy Ci którzy nam pomagają i którzy nam dobrze życzą, i to chyba wyraża że nasza praca jest potrzebna i zasadna. Bardzo dziękuję".

 

Laureatem Quercusa Hajnówka 2016 w kategorii dorobek artystyczny, został Pan Stanisław Żywolewski:

"Chciałem podziękować za tę nagrodę dla Pana Burmistrza i wszystkim, co ja więcej mogę powiedzieć...".

 

Uroczystość uprzyjemniał wyjątkowy duet, który powstał na bazie zespołu El Safron, a który rok temu zrodził się w Hajnówce : Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski.

Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski wygrali m.in. 51. Studencki Festiwal Piosenki - Krakowski Festiwal Piosenki. Zajęli ex aequo I miejsce wraz z Adrianną Kućmierz, wygrali III Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej, zajęli II miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy "Miłość, Wiara, Nadzieja", duet zdobył nagrodę wykonawczą podczas XXVII Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, czy I nagrodę podczas 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.

Czytany 967 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 marzec 2016 20:23
Zaloguj się, by skomentować

 Copryright Torfowe Pola Sp. z o.o. / Wszystkie prawa zastrzeżone / Regulamin - Polityka prywatności Korzystania z serwisu oznacza akceptację Regulaminu