Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 wrzesień 2015 18:05

Puchar Polski Nordic Walking Hajnówka 2015

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nordic 2015

W sobotę, 12 września 2015 r. w Hajnówce odbyła się kolejna, 4. edycja Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2015. 

Czyli : najlepsze miejsce na zawody, najwięcej atrakcji dla uczestników, najwięcej wydanych numerów startowych, międzynarodowa obsada, ...

To tutaj powstały pierwsze oznakowane szlaki na Podlasiu i w Polsce wschodniej, które otrzymały certyfikat Nordic Walking Park – "Kraina Puszczy i Żubra". 

 

Tego trzeba było się spodziewać - na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników – ponad 640 osób, które rywalizowały w poszczególnych kategoriach.

Na starcie, oprócz uczestników z całej Polski, stanęli m.in zawodnicy z Australii, Ukrainy, Rosji i Białorusi.

 

W ramach zawodów zawodnicy mogli zapisać się na poszczególne dystanse ; i tak :

- dystans 5 km

- dystans 10 km

- dystans Półmaratonu

Co należy podkreślić, w zawodach brały udział także osoby niepełnosprawne.

 

O godz. 11 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy i pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking, ale już o godzinie 10 na trasę ruszyli zawodnicy, którzy mieli do pokonania trasę Półmaratonu.

Na godzinę 11.30 zaplanowany został start na dystansach 5 i 10 km.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych – Mini Nordic Walking dla dzieci na dystansie ok. 300 metrów, a nowością była kategoria Mini Nordic Walking – VIP.

Przed dekoracją o godz. 15.30, organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych na przejazd wąskotorową kolejką leśną  a potem na ognisko z zabawą do rana. Zawodnicy mieli także możliwość skorzystania z pryszniców w Liceum z Dodatkowym Białoruskim  Językiem Nauczania.

 

Poniżej końcowa klasyfikacja zawodów według kategorii "Wszyscy":

Dystans 5 km:

1 miejsce : Michał Osiński (Łódź)

2 miejsce : Rafał Kuchta (Chełmek)

3 miejsce : Maciej Karasiński (Siedlce)

Kamil Buraczyński - najlepszy z Hajnowian sklasyfikowany został na 12 miejscu:, na 26 miejscu uplasował się Anatol Kot (Hajnówka), 28 Włodzimierz Iwaniuk (Lipiny), inni reprezentanci naszego regionu poza pierwszą "50".

Dystans 10 km:

1 miejsce : Artur Biłek (Lubliniec)

2 miejsce : Piotr Siwak (Rudna)

3 miejsce : Bogdan Cyrus (Strzebiń)

Anna Rej - najlepsza z Hajnowian sklasyfikowana została na 27 miejscu, inni reprezentanci naszego regionu poza pierwszą "50".

Dystans Półmaraton:

1 miejsce : Wojciech Kolasa (Łódź)

2 miejsce : Jerzy Nalepka (Sanok)

3 miejsce : Andrzej Dziedziewicz (Grodno)

Na 30 miejscu uplasowała się Ewa Chećko z Białowieży, 39 była Joanna Romaniuk z Czeremchy, 40 Urszula Sawicka z Czeremchy. a Hajnowianin Krzysztof Androsiuk zajął 48 miejsce.

Dokładne wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne na http://czas-start24.pl/tournaments/e47nordic/index/id/12.09.html 

 

"...świetna organizacja imprezy, wspaniała trasa po Puszczy Białowieskiej..."

"...to moje kolejne super zawody w Hajnówce, a do tego poprawiłam swój ostatni wynik, poza tym świetna zabawa"

"...organizatorzy stworzyli wspaniałe warunki do zawodów i aktywnego odpoczynku w krainie żubrów - do zobaczenia na następnych zawodach"

"Przyjechaliśmy z drugiego końca Polski a Hajnówka wspaniale nas przyjęła, mam nadzieję że odpłaciliśmy się fajną atmosferą i dobrą zabawą w duchu zdrowej rywalizacji - dziękujemy i do zobaczenia na Nordic Walking Hajnówka 2016". 

 

W przerwie przed ogłoszeniem wyników zawodów, przed publicznością wystąpił w pokazie rowerowym Krystian Herba - sportowiec z Rzeszowa specjalizujący się w trialu rowerowym, finalista programu Mam Talent,, trzykrotny rekordzista Guinnessa, wielką popularność dało mu zdobywanie drapaczy chmur skacząc na rowerze po schodach (rekordy Guinnessa : Taipei - Tajwan, Eureka Tower - Australia, Shanghai World Financial Center - Chiny), który rozbawił zgromadzonych widzów swoim pokazem. 

 

Organizatorami imprezy były:

Polska Federacja Nordic Walking, Starostwo Powiatowe w Hajnówce i Nadleśnictwo w Hajnówce. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską.

Źródło : b4sport.pl, czas-start24.pl, krystianherba.net

fot. APS (bha24.pl - dużo zdjęć)

Czytany 1669 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 październik 2015 10:24
Super User

Najnowsze od Super User

Galeria

Zaloguj się, by skomentować